Przejdź do treści
Strona główna » Pielęgnacja skóry – rób to perfekcyjnie

Pielęgnacja skóry – rób to perfekcyjnie

Zadbana skóra nie tylko jest piękną wizualną wizytówką każdego, ale świadczy również o dobrym zdrowiu. Osoby borykające się z chorobami skóry, problemami dermatologicznymi lub rozwojowym trądzikiem młodzieńczym powinny zwracać szczególną uwagę na zawarte w składzie substancje, by dodatkowo nie obciążać powierzchni skóry. Dobrze pielęgnowana skóra jest świetnym fundamentem na przygotowanie dobrego makijażu przy użyciu niewielu kosmetyków.

Pielęgnacja skóry – zacznij od dobrych nawyków

By codzienna praca nad korzystnym wyglądem skóry była efektywna warto przyjrzeć się swoim nawykom i skorygować to, co jej nie służy. Najważniejszą zasadą jakiej powinniśmy się trzymać jest rytuał oczyszczania, tonizowania, odżywiania i nawilżania. Tak traktowana skóra zniesie dużo lepiej kontakt z warunkami atmosferycznymi, smogiem i ciężką wodą.

Pielęgnacja skóry – każdego dnia

Poranne i wieczorne oczyszczanie skóry pozwoli uwolnić się jej z chemii, nagromadzonych pyłów, kurzu, martwego naskórka oraz sebum. Świetnie nada się do tego delikatna woda micelarna Revitalash, zalecana również przy oznakach starzenia, osłabieniu rzęs i brwi. Przywracanie skórze naturalnego PH jest możliwe dzięki tonizowaniu skóry. Godne uwagi są tutaj toniki niezawierające alkoholu przeznaczone do skóry suchej i wrażliwej, jakie oferuje Klapp Cosmetics. Marka ta może towarzyszyć również przy etapie odżywiania i nawilżania, bowiem w swojej ofercie posiada maski, sera i kremy na bazie odżywiającego i nawilżającego aloesu.

Pielęgnacja skóry – zabiegi dodatkowe

Zabiegi odnawiania skóry są bardzo popularne i przynoszą zaskakujące wręcz efekty. Jeżeli szukamy takich, które pomogą uporać się z pierwszymi oznakami starzenia, skórą mieszaną, tłustą, łojotokową, skłonną do wyprysków, wrażliwą, z rozszerzonymi porami, posiadającą przebarwienia, rumień lub oznaki trądziku różowatego powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę marki pHformula. Wśród różnego rodzaju zabiegów odnajdziemy również te do pielęgnacji profilaktycznej, służące rozjaśnieniu skóry lub bankietowe.